Umowa na wymianę kotłów podpisana!

2021-05-11

Dziś w naszej gminie została podpisana umowa na realizację projektu "Odnawialne źródła energii poprawą jakości środowiska naturalnego na terenie Gmin Partnerskich: Tarnowskie Góry, Gaszowice, Jejkowice, Lyski, Krupski Młyn, Kuźnia Raciborska, Nędza, Lelów, Psary, Sośnicowice, Tworóg".

Dzięki zawartej umowie, w gminie Gaszowice, w 24 budynkach mieszkalnych uda się wymienić stare "kopciuchy" na kotły na biomasę. Wartość umowy, której realizatorem będzie firma FlexiPower Group sp. z o.o. z Pabianic to ponad 400 tysięcy złotych. Dofinansowanie do wymiany kotła wynosi aż 85%!

- Cieszymy się, że ten projekt ruszył. Mam nadzieję, że już niebawem będziemy mogli podpisać kolejne umowy w ramach tego projektu, tym razem na pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne - podsumował wójt Paweł Bugdol.

Przedmiotem całego projektu jest wykonanie 3615 instalacji OZE, w tym 1990 instalacji fotowoltaicznych, 664 instalacji kolektorów słonecznych, 632 pomp ciepła i 329 kotłów na biomasę, w prywatnych budynkach jednorodzinnych należących do mieszkańców gmin partnerskich.

Celem projektu jest zwiększenie wielkości produkcji energii elektrycznej i cieplnej pochodzącej z odnawialnych źródeł energii w gminach partnerskich, poprawa jakości powietrza atmosferycznego, podniesienie jakości i poziomu życia społeczności lokalnej.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.