Pierwsze warsztaty wyjazdowe Powiatowej Szkoły Lokalnych Liderów

2022-04-28

Uczestnicy i uczestniczki projektu Powiatowa Szkoła Lokalnych Liderów szkolili się w malowniczych okolicach Beskidu Żywieckiego. Warsztat prowadzony był przez doświadczonych liderów społecznych, tj. Piotra Masłowskiego – Zastępcę Prezydenta Rybnika oraz Michała Tomana – radnego Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

 

Dwudniowe zajęcia w ramach Programu BLASK 2 dotyczyły zakresu działania dla przywództwa lokalnego, doskonalenia umiejętności społecznych i wzmocnienia kompetencji liderskich. Tematyka warsztatu opierała się o zagadnienia dotyczące:

  • świadomości liderskiej i wizji zmiany w środowisku systemów wartości

  • kompetencji i postaw dla skutecznej działalności w zespołach, społecznościach lokalnych i wspólnotach samorządowych.

  • Liderki i liderzy z Czerwionki-Leszczyn, Jejkowic, Gaszowic i Lysek poprzez pozyskanie nowej wiedzy eksperckiej, grupowe zajęcia oraz ćwiczenia outdoorowe nabyli nowe umiejętności wymagane do efektywnej pracy społeczno-zawodowej” - mówi Marcin Stempniak, koordynator projektu.

 

Warsztaty poprowadzili:

 

  • Piotr Masłowski – zastępca Prezydenta Miasta Rybnika, wieloletni działacz organizacji pozarządowych. Był redaktorem „Poradnika modelowej współpracy administracji publicznej i organizacji pozarządowych”. Był członkiem Zespołu ds Rozwiązań w Zakresie Finansowania Działalności Społecznej i Obywatelskiej w Kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Laureat konkursu Eurolider 2013, nagradzającego osoby wykorzystujące Fundusze Europejskie na rzecz lokalnego i regionalnego rozwoju oraz dla wspierania lokalnych społeczności.

  • Michał Toman – z wykształcenia mgr inż. chemii, z pasji społecznik. W organizacjach pozarządowych od 2012 roku, kiedy to założył Stowarzyszenie Luxtorpeda. Rolę prezesa pełnił przez 8 lat, skutecznie rozwijając organizację. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Redukowania Bierności oraz Aktywni Społecznie. Obecnie pracuje w Fundacji Europejski Instytut Outsourcingu. Współpracuje z Superfundacją z Rybnika. Radny w gminie Czerwionka-Leszczyny od 2018 roku. Absolwent programu Liderzy PAFW.

BLASKowicze spędzili ten czas w Dworku Szwajcaria w Zwardoniu. Jest to obiekt wybudowany w 1928 roku.


Cały projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Więcej o programie na Facebooku: https://www.facebook.com/programBLASK