"Opowieści Gaszowickie" Norberta Niestolika

2021-09-30

"Opowieści Gaszowickie" - tak nazywa się najnowsza książka o naszej gminie, autorstwa Pana Norberta Niestolika, dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach. To już kolejna publikacja na temat gminy Gaszowice napisana przez Pana Norberta.

Premiera "Opowieści Gaszowickich" miała miejsce dziś w budynku przy ulicy Rydułtowskiej 1 i przyciągnęła sporą grupę miłośników twórczości Pana Niestolika. - Jest to taka opowieść na pograniczu pisarstwa historycznego i powieściowego. A to dlatego, żeby zainteresować ludzi. Opisuję 24 fragmenty historii Gaszowic, odkrywam różne osoby, od roku 1223 do czasów współczesnych. Jest to książka bogato ilustrowana, a jej ostatni rozdział to takie wspominki o wszystkich byłych naczelnikach, wójtach, przewodniczących Rady Gminy. Myślę, że publikacja się państwu spodoba - mówił o swoim dziele jego autor.


- Ta książka to wędrówka po dziejach naszej małej Ojczyzny. Prezentuje historyczny obraz wsi wchodzących w skład gminy Gaszowice w jej obecnym kształcie. Większość osób przedstawionych w tej publikacji nie było wcześniej znanych. Poznanie naszej lokalnej przeszłości jest zadaniem spoczywającym w szczególny sposób na szkołach. Książkę polecam więc przede wszystkim uczniom, a także ich nauczycielom. Jestem przekonany, że lektura publikacji wywoła poczucie dumy mieszkańców naszej gminy z jej złożonej i ciekawej przeszłości - podsumował Paweł Bugdol, wójt gminy Gaszowice, która jest wydawcą książki.

Publikację można pobrać w wersji elektronicznej ze strony internetowej SP im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach. O wersję tradycyjną można pytać w urzędzie gminy.