Drodzy Seniorzy

2021-01-15

Wreszcie pojawił się jeden z najważniejszych elementów walki z pandemią – szczepionka, która daje nam nadzieję na tak wyczekiwany powrót do normalności.

Osoby, które ukończyły 80 lat mogą zarejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19 już od 15 stycznia br., a osoby, które ukończyły 70 lat – od 22 stycznia. Same szczepienia dla seniorów rozpoczną się natomiast 25 stycznia.

Jak się zarejestrować? Można to zrobić na 3 sposoby:

  • poprzez telefon na całodobową, bezpłatną infolinię 989, gdzie po podaniu numeru PESEL oraz numeru telefonu komórkowego można będzie umówić się na szczepienie w dogodnym miejscu i terminie (rejestracji telefonicznej nie trzeba dokonywać samodzielnie, może to zrobić również osoba z rodziny),
  • poprzez kontakt bezpośrednio z wybranym punktem szczepień – mapę punktów szczepień wraz z danymi kontaktowymi znaleźć można na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien, bądź wystarczy zapytać swojego lekarza rodzinnego, w którym z najbliższych punktów szczepień jest możliwość zaszczepienia się
  • poprzez e-Rejestrację na stronie pacjent.gov.pl, gdzie można wybrać jeden z pięciu proponowanych terminów w punkach szczepień znajdujących się w pobliżu lub w innym wybranym punkcie znajdującym się nawet w innym mieście (aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego).

Osoby niepełnosprawne bądź mieszkańcy, którzy mają problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień, mogą skorzystać z pomocy transportu do punktu szczepień. Wystarczy złożyć oświadczenie o braku możliwości dotarcia do punktu szczepień w czasie rejestracji lub zadzwonić pod specjalną gminną infolinię pod numer: 511-058-433 od pon. – pt. w godz. 8.00-16.00 ).

Na terenie Gminy Gaszowice punkt szczepień znajduje się w NZOZ Gaszowice ul. Rydułtowska 3. W szczepieniach nie ma rejonizacji, pacjenci mogą zapisywać się w dowolnie przez siebie wybranym punkcie szczepień.

Szczepienia przeciwko COVID-19 są całkowicie dobrowolne i bezpłatne.

Więcej informacji na temat szczepień przeciwko COVID-19 znaleźć można na stronie gov.pl/szczepimysie lub w ramach dedykowanej infolinii pod numerem 989.