Gmina Gaszowice razem z Grupą Biegową LUXTORPEDA CZERWIONKA zapraszają do udziału w drugiej edycji rajdu na orientację „Na przijmo bez Gaszowice i okolice”. Impreza w tym roku odbędzie się 22.04.2017 r. a baza będzie mieściła się tym razem w Gimnazjum im. Ziemi Śląskiej w Piecach. Ci, którzy bawili się z nami w zeszłym roku, zapewne wiedzą na czym taki rajd polega i z pewnością nie trzeba ich zachęcać do wzięcia udział w tegorocznej edycji.  Reszcie wyjaśniamy, że rajd ten polega na odnajdywaniu w terenie na podstawie rozdanych przed startem map, specjalnie oznaczonych miejsc na których czasem trzeba też wykonać dodatkowo zadanie specjalne.

Do pokonania są do wyboru  trasy o długości 40 km, 15 km oraz krótka 4-5 km trasa rodzinna. Limity czasowe dobrane są tak, że trasę da się pokonać szybkim marszem, bądź wolnym truchtem. Trasy będą prowadziły przez malownicze tereny naszej gminy oraz gmin ościennych, nie zabraknie (szczególnie na trasach 40 i 15 km) terenów leśnych. Startować można indywidualnie w kategoriach kobiet i mężczyzn oraz drużynach mieszanych (na trasie rodzinnej 1-2 osoby dorosłe plus 1-3 dzieci w wieku do lat 12).

Wszystkim gwarantujemy dobrą zabawę! Zapraszamy do wyjścia z domu i spędzenia aktywnie czasu czy to na wymagającej trasie 40 km, lżejszej trasie 15 km czy razem z rodziną na typowo rekreacyjnej trasie rodzinnej.

Śledźcie także profil wydarzenia na facebooku.

Dla niezdecydowanych link do zdjęć z ubiegłorocznej edycji.

Więcej szczegółowych informacji w regulaminie.

Zapisywać można się tutaj.

Kilka praktycznych informacji - pobierz.

naprzijmo

SEKAP
Rządowe Centrum Legislacji
Epuap
Subregion Zachodni