W DNIU 16.08.2017 WYSTĄPI OBNIŻONE CIŚNIENIE WODY DO BRAKU WODY WŁĄCZNIE Z POWODU AWARII SIECI WODOCIAGOWEJ:

JEJKOWICE, GASZOWICE, SZCZERBICE, PIECE, W GODZ. 07:30-20:00

 

http://www.pwik-rybnik.pl/aktualne-awarie-i-usterki.html

 

aktualizacja: 16.08.2017 godz:14:00

Tymczasem wielkimi krokami zbliża się niepowtarzalne wydarzenie - pierwszy czernicki LARP (impreza płatna), gdzie organizatorem jest Goblin Game Club.
Mamy dla Was niespodziankę.
Zapraszamy 19 sierpnia 2017 r. o godz. 15:00 do magicznego, czernickiego zamku na turniej walki. Wstęp wolny.
Wejście na własną odpowiedzialność, gdyż zamek w tych dniach zostanie opanowany przez magów, potwory i przybyszów z zapomnianych dystryktów.

larp

Ośrodek Kultury w Czernicy zaprasza 1 września 2017 r. na czernickie wesele. Impreza plenerowa, godz. 19:00. Uczestnictwo w weselu wynosi 30,00 zł/osoby (w cenie: miejsce przy stole oraz weselny poczęstunek). Zaproszenia dostępne w biurze ośrodka. Inicjatywa realizowana przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura-Interwencje".

2 września 2017 r. cała Polska czyta „Wesele” Wyspiańskiego. Dramat pełen dwuznaczności, nieoczywistości, postaci z pogranicza jawy i snu.
W Czernicy, jak zwykle, także będziemy bawić się do świtu, ale 1 września. Zapraszamy na bronowickie wesele w Czernicy, gdzie nie zabraknie Młodej Pary. Stary Żyd zagra na cymbałach, a unosząca się w nierzeczywistym świecie Rachela – jako pierwsza zauważy Chochoła. Widzowie – Goście zostaną zaproszeni do wspólnej biesiady z aktorami. Znajdą się w centrum akcji bronowicko-czernickiego wesela. Tu, w kuluarach, pojawią się echa aktualnych, społecznych wydarzeń, a sprawa narodowa nabierze tempa. Czy mamy jeszcze o co walczyć? Inscenizacja zostanie osadzona w rodzimych realiach: śląska i swojska przestrzeń, gdzie przygrywać będzie kapela, a suto zastawione strawą i napitkiem stoły staną się przestrzenią do rozmowy. Zabawa potrwa do białego rana. Czy ostatecznie przeistoczy się w chocholi taniec? Czy o świcie zabrzmi „miałeś chamie złoty róg…”?

 

Czernickie wesele jpg

SEKAP
Rządowe Centrum Legislacji
Epuap
Subregion Zachodni